_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Halloweenowe lampiony

We wtorek, 30 października odbyły się kolejne warsztaty plastyczne dla dzieci. Tym razem uczestnicy wykonali halloweenowe lampiony. Dzieci malowały słoiki farbami, dekorowały kolorowym brokatem natomiast czarnym markerem ozdabiały lampiony rysując straszne motywy. Było twórczo i wesoło. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne kreatywne warsztaty do MGOK Cybinka!

Czytaj więcej...

Halloweenowe maski

W czwartek 25 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się „Halloweenowe warsztaty plastyczne” dla dzieci. Uczestnicy z papierowych szablonów wycinali, kolorowali i ozdabiali halloweenowe maski. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek – cukierki. Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne "Halloweenowe warsztaty", które odbędą się we wtorek 30 października  o godz. 15:30. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Dzień dla Niepodległej

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Cybinka do uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Ten podniosły moment nastąpi w „Dniu dla Niepodległej” – 9 listopada br. o godzinie 11:11 na hali sportowej Zespołu Szkół w Cybince. Impreza rozpocznie się o godz. 10:45 uroczystym apelem.

Czytaj więcej...

12 października o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się uroczysty koncert Chóru Kameralnego "Adoramus" pod dyrekcją dr Barbary Weiser - Lada. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego "Mazurek Dąbrowskiego".

Czytaj więcej...
W dniu 8 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyła się wieczornica pn. „100-latek to nasza duma i autorytet”. Podczas tego spotkania uczczono pamięć o ludziach, którzy swoją postawą przyczynili się do odzyskania niepodległości. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło dwoje 100 latków: Pani Maria Pozarzycka i Pan Alfons Łazarczyk.
Czytaj więcej...

W dniu 3.10.2018 r. Członkowie Stowarzyszenia „KREATYWNA KULTURA” Ewelina Skórska i Monika Cieślarczyk dokonały odbioru końcowego stworzonego Placu Kultury w Cybince.

Inwestycja kosztowała 291 998,80 zł i została zrealizowana dzięki 100 % dofinansowaniu Województwa Lubuskiego ze środków finansowych z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz pomocy Gminy Cybinka.

Czytaj więcej...