_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W dniach 2-6 lipca w Kłopocie odbyły się "Warsztaty z kulturą". Dzieci aktywnie uczestniczyły w zdjęciach plastycznych: malowały, wykonywały pojemniki ze słomek. Spotkaliśmy się także z panem pszczelarzem Piotrem Nowakiem, który opowiadał o pracy pszczół. Odwiedziliśmy również Muzeum Bociana, gdzie czekał na nas Pan Krzysztof Gajda, który przekazał nam wiele ciekawostek o bocianach, a następnie wspólnie wybraliśmy się na spacer, podczas którego obserwowaliśmy przez lornetki gniazda bocianów. Nie brakowało oczywiście smakowitych przekąsek i słodkiej niespodzianki pod postacią pysznego ciasta drożdżowego od Pani Nowickiej, za które jeszcze raz dziękujemy!

Czytaj więcej...

IV TURNIEJ FIFA 18

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenów Gminy Cybinka w wieku do 16 roku życia do zapisywania się na IV Turniej FIFA. Wypełnione karty zgłoszeń przyjmowane będą w sekretariacie MGOK Cybinka do 27 lipca! Eliminacje, które wyłonią najlepszą ósemkę odbędą się w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia w świetlicy MGOK, a Wielki Finał odbędzie się w sali kinowej MGOK podczas tegorocznego zakończenia wakacji 6 sierpnia. Na uczestników i zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Nie zwlekaj, zapisz się już dziś i zostań LEGENDĄ!

Czytaj więcej...

W piątek 6 lipca w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się uroczyste zakończenie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży „Rowerowe Wakacje 2018” realizowane przez Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO. W tym roku w wakacyjnej przygodzie wzięło udział ok. 60 dzieci oraz 14 wychowawców z uprawnieniami pedagogicznymi oraz wolontariusze.

Czytaj więcej...

W dniach 25 – 29 czerwca 2018 r. w filii w Rąpicach odbyły się „Warsztaty z kulturą”. Na początek wraz z dziećmi ustaliliśmy plan naszych spotkań. Każdego dnia odbywały się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wykonywały prace plastyczne. Wielką frajdą dla maluchów było malowanie kredą po kostce brukowej. W czwartek odwiedziła nas Pani krawcowa, która uszyła każdemu dziecku przytulankę. Zadaniem dzieci było ich ozdobienie, z czego wywiązały się fantastycznie.

Czytaj więcej...

Dnia 29 czerwca w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Kota w Butach” w Cybince. Dzieci „pod okiem” instruktorów przygotowały bogaty program artystyczno-muzyczny: tańczyły, śpiewały piosenki w języku angielskim oraz pięknie recytowały wierszyki. Ich ciężka praca była nagrodzona wielkimi brawami. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

Czytaj więcej...

Dnia 28 czerwca dzieci wraz z opiekunami i rodzicami wyruszyły na wycieczkę rowerową spod Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince do pobliskiego Sądowa. Był to drugi dzień rowerowych wędrówek szlakiem Niepodległości, których nadrzędnym celem jest uczczenie stulecia odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej...

W dniu 27 czerwca br. grupa uczestników wraz z Burmistrzem – Markiem Kołodziejczykiem, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Gminy Cybinka wzięła udział w wycieczce rowerowej do Białkowa. Było to kolejne już wydarzenie, realizowane w ramach projektu ”Kwiaty dla Niepodległej”, dzięki któremu wspólnie świętowaliśmy obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Białków jest wsią szczególną i wyjątkową, zamieszkaną przez repatriantów z Polesia, zwanych Poleszukami. Jest to społeczność do dziś kultywująca swoje tradycje regionalne. Przed wyjazdem rowerzyści otrzymali okolicznościowe kotyliony i biało-czerwone chorągiewki do przyozdobienia rowerów, które w trakcie przejazdu dumnie łopotały na wietrze.

Czytaj więcej...

Już po raz trzeci w Sądowie odbyła się Noc Świętojańska – święto wody i ognia.W scenerii urokliwej przyrody – lasów oraz rzeki Pliszki – wspólnie: młodsi i starsi, "lokalsi" i przyjezdni świętowaliśmy ten wyjątkowy czas. Nie jest to zwykła impreza plenerowa, to miejsce i czas zaangażowania społeczności lokalnej i współdziałania międzypokoleniowego. Również i w tym roku przywołaliśmy duchy naszych przodków, dotknęliśmy naszych korzeni poprzez wspólne gotowanie i smakowanie dań zakorzenionych w prasłowiańskiej kuchni – dań z lebiody, pokrzywy, podpłomyków, wreszcie kociołka warzyw pieczonych w garze nad ogniskiem.

Czytaj więcej...

Powitanie Wakacji

W tym roku na dzień 22 czerwca przypadło zakończenie roku szkolnego, czyli szczęśliwy dzień rozpoczęcia wakacji i przerwy od obowiązków szkolnych. Z tej okazji MGOK w Cybince wraz z Burmistrzem Cybinki Markiem Kołodziejczykiem przygotowali dla wszystkich dzieci i młodzieży „Powitanie Wakacji”. Impreza wystartowała o godzinie 13 na Placu Kultury przy MGOK Cybinka. Mimo, iż z początku pogoda nie rozpieszczała to frekwencja dzieci dopisała.

Czytaj więcej...

8 czerwca w ramach obchodów Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół w Cybince w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się przedstawienie "Die Vier Jahreszeiten - Cztery Pory Roku" w wykonaniu uczniów klasy Vb i VIb. Na przedstawienie zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej oraz uczniowie ze szkoły partnerskiej Ziltendorfer Niederung z Niemiec.

Aktorzy stanęli na wysokości zadania i swoje role odgrywali w języku niemieckim. Uczestnicy z zaciekawieniem przyglądali się, jak zmienia się świat przyrody oraz podziwiali umiejętności językowe aktorów. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Marta Nowicka.

Czytaj więcej...