_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców w dniu 30 listopada br. na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadające rokrocznie na dzień 3 grudnia. Uroczystość pod patronatem Burmistrza Pana Marka Kołodziejczyka odbywa się już po raz trzeci w naszej gminie.

Czytaj więcej...

11 listopada jest to szczególny dzień dla każdego Polaka. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach spędzonych pod zaborami ze strony Rosji, Prus i Austrii, Polska odzyskała niepodległość. Wspomnieniem tego wydarzenia stały się, organizowane w całej Polsce, obchody ku uczczeniu tego wyjątkowego dnia.

Czytaj więcej...

Zapraszamy Wystawców do zaprezentowania się na „Kiermaszu Bożonarodzeniowym”, który odbędzie się 15 grudnia (sobota) w godzinach 15:00 – 17:00 na Placu Kultury przy MGOK Cybinka

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne do wzięcia udziału w Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Osoby chcące wystawić swoje produkty lub atrakcje na kiermaszu prosimy o kontakt: nr telefonu 68 391 13 42, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na zgłoszenia czekamy do 7 grudnia.

Czytaj więcej...

9 listopada w Zespole Szkół w Cybince odbyło się wydarzenie „Dzień dla Niepodległej”, które było zwieńczeniem projektu „Kwiaty dla Niepodległej” realizowanego przez MGOK, gminę Cybinka, BPMiG, Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO i Zespół Szkół w Cybince.

Czytaj więcej...

Dzieci z filii w Rąpicach cały ubiegły tydzień przygotowywały się do obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na początku Pani Dorota zapoznała dzieci z książkami o charakterze patriotycznym. Następnie wybraliśmy się na cmentarz komunalny w Rąpicach, aby przy pamiątkowej tablicy, złożyć hołd wszystkim, którzy życiem swoim zbudowali Polskę Niepodległą.

Czytaj więcej...

Filharmonia dla dzieci

W czwartek, 8 listopada w sali kinowej MGOK odbył się jeden z koncertów, na który przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cybince. W czasie koncertu dzieci miały przyjemność usłyszeć szeroki repertuar piosenek patriotycznych związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

Burmistrz Cybinki - Marek Kołodziejczyk zaprasza na Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Na przybyłych czekać będzie dodatkowa atrakcja we foyer kina Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. Imponująca wystawa grodów przygotowana przez dzieci Zespołu Szkół w Cybince i ich rodziców a zainicjowana przez Panią Beatę Kędzierską.

Kulminacyjnym punktem programu będzie odspiewanie hymnu narodowego o godzinie 12:00.

Czytaj więcej...

Halloweenowe lampiony

We wtorek, 30 października odbyły się kolejne warsztaty plastyczne dla dzieci. Tym razem uczestnicy wykonali halloweenowe lampiony. Dzieci malowały słoiki farbami, dekorowały kolorowym brokatem natomiast czarnym markerem ozdabiały lampiony rysując straszne motywy. Było twórczo i wesoło. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne kreatywne warsztaty do MGOK Cybinka!

Czytaj więcej...