_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

8 czerwca w ramach obchodów Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół w Cybince w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się przedstawienie "Die Vier Jahreszeiten - Cztery Pory Roku" w wykonaniu uczniów klasy Vb i VIb. Na przedstawienie zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej oraz uczniowie ze szkoły partnerskiej Ziltendorfer Niederung z Niemiec.

Aktorzy stanęli na wysokości zadania i swoje role odgrywali w języku niemieckim. Uczestnicy z zaciekawieniem przyglądali się, jak zmienia się świat przyrody oraz podziwiali umiejętności językowe aktorów. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Marta Nowicka.

Czytaj więcej...

Po raz XIII odbył się w Górzynie Festiwal "MUNDUROWO NA LUDOWO". 23 czerwca, w sobotnie, deszczowe popołudnie "Lubuszanki" śpiewały w Górzynie piosenki wojskowe: "Tam za polną drogą", "Szedł żołnierz przez las" oraz "Gdzie sie podziały te cudne wieczory". Mimo ulewnego deszczu (oczywiście w Górzynie) wszyscy obecni na festiwalu byli w radosnych nastrojach. Lubuszanki w trakcie ogłaszania wyników czekała wielka niespodzianka, ponieważ okazało się, że Panie zajęły II miejsce - zdobywając "Srebrną Fanfarę".

Czytaj więcej...

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 z programu dotacyjnego "Niepodległa” 19 czerwca w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się widowisko taneczno-słowno-muzyczne pt. „Dzieci dla Niepodległej”. Na wydarzenie to zaprosiła wszystkich Dyrektor MGOK Cybinka Pani Ewelina Skórska, która przytoczyła kilka ważnych elementów naszej historii.

Czytaj więcej...