_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

4 czerwca odbył się ostatni koncert edukacyjny z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” pt.: „Polka, czardasz, kalinka, tarantella – czyli roztańczona Europa” organizowany dla uczniów I-III Szkoły Podstawowej w Cybince. Tym razem mieliśmy przyjemność podróżować po Europie tanecznym szlakiem. Na koniec spotkania dzieci podziękowały artystom Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" za comiesięczne występy, które odbywały się w MGOK Cybinka.

Czytaj więcej...

W środę 30 maja w filii w Rąpicach świętowaliśmy Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Po uroczystym przywitaniu przybyłych rodziców rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W ten sposób maluchy podziękowały swoim rodzicom za miłość jaką są otaczane. Rodzi byli zachwyceni zdolnościami swoich pociech, nie kryli radości, a także wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek.

Czytaj więcej...

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się seans bajkowy dla dzieci klas I-III z Zespołu Szkół w Cybince. Dzieci zostały przywitane przez Dyrektor MGOK Ewelinę Skórską, która rozdała wszystkim słodki upominek. Następnie złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta i zaprosiła na bajkę: „Gang Wiewióra 2”.

Czytaj więcej...

W piątek, 25 maja w Rąpicach odbyły się kolejne eko-warsztaty z naszego projektu "Kreatywna eko-edukacja. Palący problem - niska emisja" dofinansowane przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Z gazet, kolorowych folii, eko-kartonu - z rzeczy niby nikomu już niepotrzebnych- powstały piękne kartki na Dzień Mamy.

Czytaj więcej...

Dnia 25 maja (piątek) o godz. 17:30 w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się koncert z okazji Dnia Mamy i Taty. Koncert rozpoczął zespół Klimat. Na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince oraz zespół Klimat, którzy wykonali piosenki o tematyce związanej właśnie z tym dniem. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektor MGOK - Ewelinę Skórską na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

W Czerwieńsku 20 maja 2018 roku odbył się XII Festiwal Piosenki Biesiadnej. Z naszej gminy występował zespół "Lubuszanki". Panie zaśpiewały cztery utwory: "Cichy i pogodny wieczór majowy", "Haniś moja Haniś", "O mój rozmarynie" oraz "Polskie kwiaty". Był to festiwal nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, stąd też utwory o tematyce patriotycznej. Na festiwalu było kilkadziesiąt zespołów, które śpiewały w różnych kategoriach. "Lubuszanki" śpiewały w kategorii - "instrumenty żywe". Przy ogłaszaniu wyników "ogarnęła" je wielka radość, ponieważ okazało się, że zajęły II miejsce w swojej kategorii (tak, jak w tamtym roku). Lubuszanki otrzymały dyplomy oraz kosz pełen słodkości.

Czytaj więcej...

Kabaret CZESUAF

Choć do września jeszcze daleko, my już dzisiaj zapraszamy na występ Kabaretu CZESUAF, który odbędzie się 22 września 2018r. (sobota) w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince o godz. 16:00. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w Świetlicy_kultury MGOK lub na stronie www.kupbilecik.pl. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

We wtorek, 15 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się, organizowane przez Klub SENIOR+Cybinka, pierwsze spotkanie z cyklu „PROZDROWOTNE ZAJĘCIA DLA SENIORÓW”. Ćwiczenia poprowadziła Justyna Żyła – masażystka, instruktor Taiji Chuan, która dyplomy i doświadczenie zdobywała w Wielkiej Brytanii, Indiach i Polsce.

Czytaj więcej...