_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Filharmonia

Jak co miesiąc również w marcu odbył się u nas koncert Lubuskiego Biura Koncertowego dla dzieci Szkoły Podstawowej w Cybince klas I-III. Tym razem Filharmonia dała koncert pt. „Z wizyta na cesarskim dworze”. Dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością Johanna Straussa, jego polkami i walcami.

Czytaj więcej...

Burmistrz Cybinki zaprasza do udziału w konkursie na "Babkę Wielkanocną".

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 05.04.2019 r. drogą telefoniczną nr 68 391 14 40 wew. 37. Wypiek należy dostarczyć w dniu 13.04.2019 r. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince do godz. 13.00. Do każdej babki prosimy dołączyć kartę zgłoszeniową i oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 13.04.2019 r. podczas Kiermaszu Wielkanocnego. Spośród zakwalifikowanych do konkursu babek Komisja przyzna I, II, III miejsce.

Czytaj więcej...

Niedziela Filmowa

Zapraszamy wszystkich do sali kinowej MGOK Cybinka 31 marca na nasz comiesięczny cykl filmowy. Jak zawsze zaczynamy o godzinie 15 kinem dla młodszego odbiorcy/kinem familijnym acz nie tylko. Następnie o 17 wyświetlamy też coś dla naszych dojrzalszych widzów.

Czytaj więcej...

Świętowania nadciągającej wiosny ciąg dalszy. Dzisiaj, czyli 22 marca w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się seans bajkowy dla dzieci z Bajkowego Przedszkola oraz Przedszkola Kraina Kota w Butach w Cybince. Dzieci przybyłe na bajkę „Dobry Dinozaur” przystrojone były kolorowymi kwiatami i ozdobami wiosennymi. Niosły również Marzannę, symbol przemijającej zimy.

Czytaj więcej...

Warsztaty SLIME

W czwartek, 21 marca odbyły się kolejne warsztaty z robienia slimów. Slime to nic innego, jak masa plastyczna o zróżnicowanych kolorach i strukturze, potocznie zwana glutkiem. W kreatywnych warsztatach wzięli udział nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Każdy mógł samodzielnie wykonać swojego slima świetnie się przy tym bawiąc.  

Czytaj więcej...

W pierwszy Dzień Wiosny odwiedziły nas dzieci z Przedszkola „Kraina Kota w Butach” oraz Bajkowego Przedszkola w Cybince. Wszystkich przybyłych przywitała Dyrektor MGOK Ewelina Skórska, która opowiedziała czym jest astronomiczna wiosna i jakie zwyczaje się z nią wiążą. Dzieci zaznajomiły się z pochodzeniem Marzanny znanej w Polsce od wieków. Jest ona symbolem zimy i śmierci. Stąd właśnie wzięła się nazwa kukły, którą niszczymy w Pierwszy Dzień Wiosny.

Czytaj więcej...

Akcja - zbiórka

Burmistrz Cybinki oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Cybinka o zaangażowanie się w zbiórkę pamiątek, dokumentów bądź fotografii z okresu lat 80-90. Pamiątki zostaną zaprezentowane podczas wystawy zorganizowanej z okazji uroczystych obchodów 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Pamiątki zostaną sfotografowane, a zdjęcia zeskanowane i oddane właścicielom.

Czytaj więcej...

Klub Komedii

MGOK Cybinka i KLUB KOMEDII zapraszają na wieczór pełen pozytywnej energii, uśmiechu i improwizacji w najlepszym wydaniu. Sotkanie z nieprzeciętnym humorem odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18 w sali widowiskowej MGOK Cybinka!

Działający już od ponad sześciu lat Klub Komedii, powstał głównie w celu rozśmieszania i bawienia ludzi. Wiadomo, że w kupie raźniej, więc połączyli siły i zaczęli działać. Nie chcieli jednak, zamykać się w tylko jednej formie rozbawiania, dlatego zajmują się szeroko pojętą komedią (kabaret, stand-up, improwizacja) wywodzącą się wprost z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.

Czytaj więcej...

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami z robienia SLIMÓW 21 marca o godzinie 15:30 w sali MGOK odbędą się kolejne warsztaty. Osoby zapisane na zajęcia proszone są o dostarczenie podpisanej przez rodzica zgody, którą można pobrać w świetlicy _kultury MGOK. Wstęp bezpłatny!

Czytaj więcej...